Mahir Polat: “Bizim mücadelemiz çocuklarımız tekrardan karanlığa sürüklenmesin diyedir”

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Mahir Polat, adaylık ve seçim süreci ile ilgili #Özgürüz’e konuştu. Konuşmada kendisinden bahseden Polat, şunları söyledi:

“Mahir Polat 1975 Gaziantep doğumlu. Öğretmen ve devrimci bir babanın oğlu. İsmim de anlaşıldığı üzere babam, devrimci gelenekler içerisinde mücadele etmiş bir adam. Doğal olarak ismimize, yaşam biçimimize, kültürümüze de yansımış. Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaşadık. Babam Bayburt’ta öğretmenlik yaptı. Çocukluğumun bir kısmı küçük bir dağ köyünde geçti. Sonra Balıkesir Dursun Bey’e geldik, burada lise öğrenimimi gerçekleştirdim. Sonra Edirne’ye gittik. Sonra da bugün Türkiye demokrasisinin başkenti olabilecek İzmir’e yerleştik. Evliyim, 2 çocuğum var. Onlara da öncelikle iyi insan olmayı öğretiyorum. Öncelikli hedefim mücadeleci olsunlar, hayatlarını kazanabilsinler. Benim yaşadığım acıları, sorunları yaşamalarını istemem. Onların yaşındayken babama en ihtiyaç duyduğum dönemde babam, 12 Eylül zindanlarındaydı. Çocuklarımız tekrardan karanlığa sürüklenmesin diyedir bizim mücadelemiz.

“Düşündüğümüz mücadeleyi vereceğimiz bir noktadayız”

Son olarak ciddi reformlar yapabileceklerine vurgu yapan Polat, “Düşünün şimdi, ismim Mahir. Sağcı olma seçeneğim yok. Sol gelenekten gelen, solcu olan birçok arkadaşımız var. Bizler eskiden devrimciydik, şimdi reformist olduk. Türkiye ile ilgili ciddi reformlar yapabileceğimizi düşündüğümüz için buradayız. Düşündüğümüz mücadeleyi vereceğimiz bir noktadayız.” dedi.

Haber: Sedat Sur

© https://ozguruz.collateral-freedom.org
30.05.2018

2018-05-30T12:12:50+00:00