İnce Kırşehir’de açıkladı: Erdoğan ile FETÖ ABD’de görüşmüş

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Kırşehir mitinginde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fethullah Gülen’in 2000 yılında ABD’de görüştüklerini, Erdoğan’a en yakın olan isimlerden Nasuhi Güngör’ün kitabında yer alan detaylarla açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Pensilvanya iddiaları üzerinden kendisi hakkında suç duyusunda bulunması ve 100 bin liralık tazminat davası açmasına değinen Muharrem İnce, “İnce’ye yüz bin liralık dava açıyorsun da arkadaşını tekzip ettin mi?” diye sordu.

İddialarının eski TRT Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör’ün yazdığı kitapta yer aldığını söyleyen İnce, “Bu kitap ortada. Kitap okumadığını, özet okuduğunu söylemişti. Kitap özeti okurken bu kısmı çıkarmışlar herhalde. Arkadaşın senin görüştüğünü söylüyor, ona sesini çıkarmıyorsun da bana neden dava açıyorsun? 25 günde ince hastalığa tutulursa şaşırmam” diye konuştu.

İnce, platforma kurulan sinevizyondan, Kırşehirlilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bizi kimse aldatamaz” dedikten sonra “Aldatıldık” ifadelerinin yer aldığı videolarını, Saadet Partisi kurucu lideri Necmetin Erbakan’ın kendisini ve AK Parti’yi eleştiren açıklamalarını ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Erdoğan’ın birbirlerine söyledikleri ağır sözlerin yer aldığı bir videoyu izletti. İnce, “Film bu kadar ama sonu mutlu bitiyor” dedi.

“Gülmek için yandaş medyayı seyrediyorum”

Kırşehir’de konuşan İnce’nin açıklamaları şöyle:

 • Ben gülmek için yandaş medyayı seyrediyorum. ‘ Muharrem İnce 4 yıllık fakülteyi 8 dönemde bitirmiş’ diyor. İleri derece geri zekalılık böyle olur işte. 4 yıllık fakülte 8 dönemde bitirilir.

“Ustalık dönemini ona verirseniz dolar 10 lira haberiniz olsun”

 • Dün Erdoğan vatandaşa ‘Ustalık diploması verin’ diyor. Bir: Diploma vatandaştan istenmez üniversiteden istenir. İkinci, eğer büyük ustalık dönemini ona verirseniz dolar 10 lira haberiniz olsun. Ustalık, çıraklık dönemi oldu. Şimdi emeklilik dönemi. Onu emekliye gönderin.
 • ‘Fethullah Gülen’le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin’ dedi. Ben de onunla beraber giden kişinin bunu bana söylediğini belirttim. Zarar vermesin o kişiye diye 24 Haziran’dan sonra açıklayacağımı söyledim.
 • Merkez Bankası’nda yanlış olur, Muharrem İnce’de yoktur. Muharem İnce bir şey söylüyorsa doğrudur. İşkembe-i Kübradan atmam. Altını doldururum, belgesini alır öyle konuşurum.

“Ben söylediklerimin arkasındayım. Sen de söylediklerinin arkasında mısın?”

 • Dün video izlettiriyor meydanda. Sayın Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkmışım. Ben söylediklerimin arkasındayım. Sen de söylediklerinin arkasında mısın? Hep aldatılmış. Bana diyor ki; ‘Sen kurultayda genel başkanını eleştirdin’ diyor. Eleştirdim. Sana mı soracağım. Muharrem İnce ne dediyse o, söylediğim lafın arkasındayım.
 • Ben genel başkanıma ‘hırsız’, ‘siyonist’ demedim, bak senin genel başkanın Erbakan sana ne diyor?
 • Ne diyordu Neşet Ertaş, cahildim, dünyanın rengine kandım. Benim hemşehrim de kandım diyor.
 • Erdoğan’ın oyununa gelmeyeceğim, benimle kavga etmek istiyor, ben projelerimi anlatacağım.

“Senin şeker fabrikan 330 milyon, Erdoğan’ın bir uçağı 410 milyon lira”

 • Meydanlarda dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz diyor. Bakın çocuklarınızı dindar yetiştirmenizde sıkıntı yok, ama çocuklarınızı asla kindar yetiştiremeyiz.
 • AK Parti’ye oy vermiş Kırşehirli kardeşim, senin şeker fabrikan 330 milyon, Erdoğan’ın bir uçağı 410 milyon lira.
 • Öğretmenlere, polislere, din görevlilerine, hemşirelere 3600 ek göstergeyi vereceğiz. Üniversitelilere 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500’er lira vereceğiz. Biz iş, aş, gelecek derdindeyiz. Şöyle yapacağız; Türkiye 1 televizyondan 10 euro, bir otomobilden 100 euro kazanıyoruz. Neden para kazanamıyoruz, onu tespit edelim. Bizim markamız yok, markamız. Mercedes, BMW yok.

“Seçimin tarihini Erdoğan belirledi, kurallarını Erdoğan koydu. Niye kaçıyorsun kardeşim?”

 • Demokrasi ile doların yükselmesi arasında ilişki vardır. Hukuk devleti değilse yabancı yatırımcı o ülkeye güvenmez. Yabancı parasını çekiyor Türkiye’den. Cumhurbaşkanı seçildiğimde yargıtay salonuna girdiğimde o hakimler ayağa kalkmamalı. Çünkü o hakimler beni de yargılamalı.
 • Son günlerde bir şey daha başladı. Acaba bu seçimi iptal ettirebilir miyiz? Bunun derdindeyiz. Sakın deneme, kaçma, mindere gel. Seçimin tarihini Erdoğan belirledi, kurallarını Erdoğan koydu. Niye kaçıyorsun kardeşim?
© https://ozguruz.collateral-freedom.org
30.05.2018

2018-05-30T16:00:56+00:00