Dilovası mahalle muhtarlarından Mehmet Şirin Barış hayatını kaybetti

“Kanser Ovası” olarak adlandırılan Kocaeli’nin Dilovası ilçesin bulunan Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Mehmet Şirin Barış kansere yenik düştü.

Geçtiğimiz aylarda Dilovası’nda ağır sanayileşmeyle birlikte artan kanser vakaları gündem olmuştu. Muhabirimiz İrfan Uçar’ın bölgede yaptığı röportajlarla Dilovası halkı yaşadıkları sağlık sorunlarını ve şikayetlerini dile getirmişti. Bunlardan birisi de Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Mehmet Şirin Barış’tı. Kanser hastası olan Barış, bugün hayatını kaybetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düzenlediği muhtarlar toplantılarından bir tanesine katıldığı fakat sonuç alamadığını belirten Barış, muhabirimiz İrfan Uçar’a verdiği röportajda şunları söylemişti:

“Doktorlar hastalığımın teşhisi konduğu zaman bana Dilovası’nda oturup oturmadığımı sordular. Dilovası bizim vatanımız. Biz, buraya emek vermişiz. Buranın çamurunu çiğnemişiz. Dilovası’ndaki insanlarla kenetlenmişiz. Biz devletimizden huzur istiyoruz. Kaç tane kömür ocağı açtılar bu ilçenin tepesine, olsa ne olmasa ne? Bu ilçenin huzurundan daha mı değerli?”

 

 

2018-05-30T11:09:03+00:00