Mervan Sincar: “HDP ile ırkçılığa, kötülüğe son vereceğiz”

HDP’nin İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Mervan Sincar, #Özgürüz’e konuştu. HDP ile büyüdüğünü ifade eden Sincar, “Aslen Mardinliyim. 6 kardeşiz. En küçükleri benim. 3 kere üniversite sınavına girdim, olmayınca milletvekilliği adayı olmak için başvurdum. Ailem HDP’li, HDP ile büyüdüm.” dedi

“Eğitim sistemi bir tek beni değil bir çok öğrenciyi zorluyor”

Milletvekili seçildiği takdirde gençlerin eğitim sorunlarına yoğunlaşacağını ifade eden Sincar, “Aileme hep diyordum, bir gün meclise gideceğim diye. Böyle bir haber alınca ailem destek oldu. Başvurumu yaptım ama böyle bir sonuç beklemiyordum. Eğitim sistemi bir tek beni değil bir çok öğrenciyi zorluyor. Sürekli değişen bir sistemden bahsediyoruz. Bu herkesin dengesini bozuyor. Bu sistemi değiştirmek isterim. Meclise girersem en çok bu konu üzerinde duracağım. Meclis gençlerin elinde olmalı, gençler sorunlara daha çözümcü bakar diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“HDP ile ırkçılığa, kötülüğe son vereceğiz”

HDP’yi neden tercih ettiğine dair açıklamalarda bulunan Sincar, şunları söyledi:

“HDP her türlü topluma kucak açmış bir parti. Bu, HDP’de yer almam için zaten yeterli bir neden. HDP ile dünyanın cennete dönüşeceğine inanıyorum. HDP ile ırkçılığa, kötülüğe son vereceğiz. Vekil olmasam da HDP’de yer almaya, kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Aday olmamı herkes çok olumlu karşıladı. Bana yurt dışından bile destek geliyor. Bu durum beni çok mutlu ediyor. İzmir’den seçilebileceğime inanmıyorum. 6. Sıradayım. Vekil olmak isterdim, ama çok zor. Olmazsa da yine aday olurum ayrıca üniversiteye de hazırlanacağım.”

Haber: Sedat Sur

© https://ozguruz.collateral-freedom.org
29.05.2018

2018-05-29T16:42:02+00:00