Sakık: “Görev verirlerse kaçmayız”

Ağrı ve başka illerde HDP’den milletvekili aday adayı olacağı söylenen Ağrı eski Belediye Başkanı Sırrı Sakık, #Özgürüz’e konuştu.

Son günlerde badı Ağrı ve başka illerde milletvekili aday adaylığı ile anılan BDP Eski Muş Milletvekili ve Ağrı Belediyesi Eski Eş Başkanı Sırrı Sakık, bu iddiaları #Özgürüz’e değerlendirdi.

Adaylık başvurusu yapmadığını belirten Sakık, “Ben uzun süredir siyasetin içerisindeyim. Ağrı’dan da yeni döndük. Bölgede yoğun bir talep var. Özellikle metropollerde de yoğun bir talep var ama benim şu anda bir başvurum olmadı. Partimizin şu anda bir ihtiyacı varsa o konuda görev almaya hazırım. Ama ihtiyaç olmasa da bu partinin bir neferiyiz. Onun için ne gerekiyorsa yapacağız. Biz demokrasi mücadelesi veriyoruz. Böylesi bir görev verirlerse de görevden kaçmayız.” dedi.

“Demokrasi cephesi oluşturacağız”

Son olarak partiler arasında yapılan seçim ittifaklarını da değerlendiren Sakık, “Bizim Selahattin’le yandaşlık değil yol arkadaşlığımız var. Birçok Belediye başkanımız ve arkadaşlarımız yargı süreçlerinden geçiyor. Hak etmediğimiz cezaları alıyoruz. Ama bu bir demokrasi mücadelesi. 94’te tutuklanan, uzun yıllar cezaevinde kalan arkadaşlardan birisiyim. Bunların geçeceğine inanıyoruz. Bugün Türkiye’de yeni bir seçim süreci yaşanıyor. Türkiye’de iki cephe oluştu; birincisi Cumhur cephesi, ikincisi ise Millet cephesi dedikleri. Bu iki cepheye karşı bir demokrasi cephesi oluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Haber: Eren Güven

© https://ozguruz.collateral-freedom.org
14.05.2018

2018-05-14T10:22:12+00:00