Yarkadaş: Uysal’ın sözleri açıkça tehdittir

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’tan AKP’li Uysal’a ‘Metro’ tepkisi: “Mevlüt Uysal’ın saçma mantığına göre, Pendik’ten hareket eden metronun Kadıköy’e de gelmemesi gerekir. Çünkü CHP Kadıköy’de yüzde seksen oy alıyor.”

 

Kadıköy Metro İstasyonu önünde açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Metroyu önce en çok oy aldığımız yere götüreceğiz” diyen Mevlüt Uysal’ı eleştirdi.

“AKP’nin atanmış Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın bu açıklaması, kendilerine oy vermeyen ve vermeyecek olanlara yönelik açık bir tehdittir!” diyen Yarkadaş, Uysal’ın sözlerini geri almasını istedi.
Yarkadaş: “Kamu görevlilerinin hizmet götürürken ayrım yapmaya hakkı yoktur. Uysal’ın sözleri tam anlamıyla ayrımcılıktır. Bir siyasetçi halkı tehdit etmeye başlamışsa, seçimi kazanamayacağını görüyor demektir. Uysal’ın korkusunu boşa çıkarmayacak ve kazanacağız” diye konuştu.

 

“O halde vergi de almayın”
CHP’li Yarkadaş kamu görevlilerinin, kendilerine oy versin ya da vermesin, hiçbir yurttaşa hizmet ayrımı yapmaması gerektiğine dikkat çekti. Yarkadaş, “Uysal’ın bu mantığına göre, AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’nin birinci olduğu Kadıköy’den, Maliye Bakanlığı’nın da İzmir, Aydın, Muğla ve Çanakkale’den vergi almaması gerekir. Bu saçma mantığın gideceği yer kaostur.”

 

“Pendik’ten hareket eden metro Kadıköy’e gelmesin…”
CHP’li vekil, “Mevlüt Uysal’ın saçma mantığına göre, Pendik’ten hareket eden metronun Kadıköy’e de gelmemesi gerekir. Çünkü CHP Kadıköy’de yüzde seksen oy alıyor” diye konuştu.

© ozguruz.org
18.03.2018

2018-03-18T12:15:51+00:00