İstanbul’da esrarengiz olay: Burak Mengü kaçırılmak istendi

Avukat Burak Mengü, İstanbul Anadolu yakasında kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılmak istendi. Çevredekilerin olaya tepki göstermesi üzerine Av. Mengü darp edilerek serbest bırakıldı.

Televizyoncu Nevşin Mengü’nün kardeşi ve CHP eski Manisa Milletvekili Av. Şahin Mengü’nün oğlu Avukat Burak Mengü bugün akşam saatlerinde İstanbul Anadolu yakasında gözaltına alınmak istendi. Avukat Burak Mengü, çevredekilerin tepki göstermesi üzerine araçta dövüldükten sonra Ümraniye Dudullu’da boş bir arazide serbest bırakıldı.

Olayı Av. Mengü, Twitter hesabından “Polis kimliği gösterilmeden gözaltı kararı gösterilmeden sivil ekiplerce gözaltına alındım nereye diyorum kimse söylemiyor kim aldı bilmiyorum neden aldı onu da bilmiyorum” şeklinde bilgi paylaştı. Televizyoncu kardeşi Nevşin Mengü de bu twiti paylaşınca olay daha da fazla duyulmaya başlandı.

Nevşin Mengü de ayrıca “Bir grup polis olduğunu söyleyen kişi, gün ortasında bir avukatı alıp götürüyor. Tepki gelince tartaklayıp yol ortasında bırakıyor. Emniyetin içerisinde kanun tanımaz bir grup, bir yapı mı var?” şeklinde bir paylaşım yaptı. Bülent Ecevit ve Deniz Baykal’ın da avukatlığını yapan CHP eski Milletvekili Şahin Mengü #ÖZGÜRÜZ’e yaptığı açıklamada, “Olayın ne olduğunu anlayamadık. Emniyet gözaltı olayını kabul etmedi. Burak ile şimdi görüştüm. Biraz hırpalamışlar. Şimdi karakola yürüyor” dedi.

 

© ozguruz.org
17.03.2018

2018-03-18T11:10:07+00:00