Murat Sabuncu ve Ahmet Şık serbest

Murat Sabuncu ve Ahmet Şık’ın tahliye kararının ardından, serbest bırakıldı. Gazetecileri, meslektaşları ve yakınları “özgür basın susturulamaz” sloganlarıyla karşıladı.

Cumhuriyet davasında Ahmet Şık ve Murat Sabuncu’nun tahliye kararının ardından Şık ve Sabuncu’nun yakınları ve meslektaşları Karbey tesisleri önünde bekleyişlerini sürdürüyorlar. Ahmet Şık’ın abisi Uğur Şık tahliye sonrası yaptığı konuşmada “Geldik, gördük, yendik, gitmiyoruz! Tüm tutuklu arkadaşlarımızı alacağız, yine gitmeyeceğiz. Adaleti bitiren insanlar defolup gidecekler buradan herkes bilsin bunu” diye konuştu.

 

Mavioğlu: Herkesi yeniden ve yeniden bu kavgaya davet ediyorum
Şık’tan önce konuşan Ertuğrul Mavioğlu ise şunları söyledi: “Bu mücadele bir hakikat mücadelesi. İnsanın varlık olarak kendisini ispat edebildiği tek alan olan ifade mücadelesi. Tüm siyasi tutuklular serbest kalana kadar bu mücadelenin sürmesi şart. Herkesi yeniden ve yeniden bu kavgaya davet ediyorum.

Tahliye Silivri Cezaevi’nden yapılmayacak. Bu sebeple tahliyenin yapılacağı Karbey Tesisleri önündeki bekleyişin ardından Şık ve Sabuncu Serbest bırakıldı. İki gazetecinin dışarıya çıkmasıyla alana büyük bir sevinç hakim oldu.

Ahmet Şık: Bu mafya saltanatının biteceğini size garanti ediyorum

Ahmet Şık burada yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: “Ben hiçbir şekilde sevinçli değilim. Sizlerin de sevinmenizi istemiyorum. Öfkeli olmanızı tercih ederim. Bugün sevineceğimiz bir gün değil. 6 yıl önce yine bir Mart ayında buradan çıktım. O günden bugüne değişen tek şey faşizmin ortaklarından birinin eksilmesidir. Bu mafya saltanatının biteceğini ben size garanti ediyorum. Hakikate inanan herkes bilsin ki bu mafya saltanatı gidecek ve işte biz o gün sevineceğiz.

© ozguruz.org
10.03.2018

2018-03-09T22:56:48+00:00