Sanatçı Umut Altınçağ’a saldırı

İSTANBUL- 23 yıl sonra Türkiye’de ilk konserini verecek olan sanatçı Umut Altınçağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada #ÖZGÜRÜZ yayını sonrası saldırıya uğradığını söyledi. Umut Altınçağ sosyal medya hesabında şu sözleri paylaştı: “Dün yapılan Sevgili Can Dündar ın özgürüz platmorfun daki yayınından ötürü Bindiğim aracın önü kesildi. Saldırırırganlar hazırlıklıydı. Araca saldırdılar öldüresiye. Ben burdayım. Askın dili söyleyecek..”

 

 

“Sopalarla saldırdılar”

 

Saldırıya ilişkin #ÖZGÜRÜZ’e konuşan Altınçağ’ın menajeri Cem Vazo, dün saat 21:30 civarında taksiye bindiklerini ve kısa bir süre sonra aracın önünün kırmızı bir otomobil tarafından kesildiğini belirtti. Vazo, “Araçta 5 kişi vardı. Taksinin önünü kestiler ve sopalarla saldırdılar. Birinin belinde silah vardı. Bize, ‘Barış diyen dilini koparırız?’ diye bağırıp, ağza alınmayacak küfürler ettiler” dedi. Vazo, yollarına devam edeceklerini söyledi.

 

 

Altınçağ #ÖZGÜRÜZ yayınında “tek yol barış” dedi

 

Sanatçı Umut Altınçağ dün #ÖZGÜRÜZ yayınında şu ifadeleri kullanmıştı: “90’lı yıllar çok zordu. Fakat buraya döndüğümde o dönemin çok daha üstünde kötü ve korku politikalarının hakim olduğuna şahit oldum. Ama bu süreçlerden çıkmanın tek yolu, barışın ve sevginin dilinin yeniden kurulmasını ve ölümlerin önüne geçilmesidir.”

 

Haber: Zübeyde Sarı – Onur Öncü

© ozguruz.org Türkçe

Tarih 12.02.2018

2018-02-14T10:21:19+00:00